Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, il merkezinde Covid-­19 tedbirleri kapsamında ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ mottosuyla kent merkezinde gerçekleştirilen denetimlere katıldı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Covid-19 tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın talimatları ile koronavirüs salgınının yayılımını engellemek amacıyla Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde gerçekleştirilen denetimlere katıldı. ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ mottosuyla gerçekleştirilen denetimlere Başkan Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri katıldı.

El Birliğiyle Mücadele Edelim

Gerçekleştirilen denetimler sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Akın; “81 ilde eş zamanlı olarak “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı çerçevesinde denetim gerçekleştirdik. Belediye Başkan Yardımcım Ahmet Kömeç ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizle ile birlikte kent merkezinde faaliyette bulunan oto galeri, oto yıkama ve lastik tamircilerinin kurallara uyup uymadığını denetledik. Maske, sosyal mesafe ve uyarıcı levhaların olup olmadığına baktık. Gerçekleştirdiğimiz bu denetimler tüm vatandaşlarımızın sağlığını korumaya yönelik çalışmalardır. Bu nedenle denetimleri önemsiyoruz. Bu salgın sürecini atlatabilmemizin tek yolu maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaktır. Herkes kurallara uyarsa bu salgın sürecini çabuk atlatırız. O nedenle hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Ben vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Özellikle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. El birliğiyle mücadele edelim” dedi.