Bartın’ın Hasankadı Beldesinde şiddetli yağış nedeniyle sel felaketi yaşandı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu’nun sel haberini vermesi ile birlikte sel afetinin yaşandığı bölgeye gitti.

Belediye Başkanı Cemal Akın yaşanan sel afeti ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Hasankadı Belediye Başkanımız Şeref Emiroğlu’nun sel haberini vermesi ile birlikte beldeye Bartın Belediyesi olarak Başkan Yardımcımız Ahmet Kömeç başkanlığında teknik ekipler, kepçe ve motopomp vb. iş makinası ve ekipman gönderildik.  Ardından Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner ile bölgeye hareket ettik. Meydana gelen sel afeti sonrası Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner koordinasyonunda, Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız ile birlikte sürdürdüğümüz çalışmalar devam ediyor. Sel haberini aldığımız ilk dakikalardan itibaren Belediye Başkan Yardımcım Ahmet Kömeç, İtfaiye, Fen ve Su İşleri ekiplerimiz, MHP İl Başkanımız Ercüment Özçelik ile Belediyemizin iş makinaları ve ekipmanları, devletimizin imkanlarıyla birlikte Hasankadı’lı hemşehrilerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Yüce Rabbim tüm hakkımızı afetlerden korusun. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun” dedi.

Sel 2 Can Aldı

Bartın’ın Hasankadı Beldesi’nde etkili olan şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde, 11 yaşındaki İsa Akgün sel sularına kapıldı. Bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik Komutanlığı Dalış Timi İsa Akgün’ü arama çalışmalarını sürdürüyor. Yaşanan afette, 81 yaşındaki İbrahim Çeliktaş sel sularına kapılarak yaşamını yitirirken, dalış timinin çalışmaları sonrası Çeliktaş’ın cansız bedenine ulaşıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, merhuma rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

BAHMER Teyakkuzda

Başkan Akın yaptığı açıklamasında, “Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü binamızda kurmuş olduğumuz Bartın Belediyesi Kriz Merkezi (BAHMER) sel afeti yaşandığı dakikalarda Belediye Başkan Yardımcılarım Necmi Balık ve Hasan Arınan başkanlığında toplanmıştı. Bölgede yürütülen çalışmalar sonrasında kriz masasında Hasankadı Beldemize yapacağımız çalışmaları değerlendirdik. Ekiplerimiz teyakkuzda bekliyor” dedi.