Bartın Belediyesi ülkemizde ve dünya ülkelerinde son derece etkili olan koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı kararlı bir şekilde mücadelesini sürdürüyor.

Çok sayıda çalışmayı bir arada yürüten Bartın Belediyesi maskesi olmayan esnaf, Galla Pazarına alışveriş yapmak için gelen vatandaşlara, Kavşak Suyu Çeşmeleri’nde su doldurmaya gelen vatandaşlara ve Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnaflarımıza maske dağıttı.  Maske dağıtımı esnasında vatandaşlardan, virüs salgınına karşı alınan tedbirlere ve kurallara uymaları konusunda ricada bulundurlar. Vatandaşlar Bartın Belediyesi’ne duyarlılığından ve göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Şehrimizde pazarların kurulduğu Salı ve Cuma günleri tedbir amaçlı çalışmalarımızı en üst seviye çıkarıyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Kapalı Pazaryeri, Galla Pazarı ve semt pazarlarımızda gerekli kontrolleri yaparak maskesi olmayan pazarcılarımıza ve alışveriş yapan vatandaşlarımıza maske veriyorlar. Ayrıca Kavşak Suyu Çeşmeleri’nde su doldurmaya gelen vatandaşlara da maske veriyorlar. Halkımızın sağlığı bizler için çok değerli. Bu duygularla hareket ediyor, imkânlarımız ölçüsünde halkımıza gereken desteği vermeye çalışıyoruz  “ dedi.