Bartın Belediyesi tarafından özellikle sağanak yağışlar dolayısıyla yaşanabilecek su baskınları ve taşkınların önüne geçmek için alınan geniş altyapı tedbirleri çerçevesinde başlatılan çalışmalar Gölbucağı Mahallesi’nde devam etti.

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler mahallelerde vatandaşların yaşayabileceği olumsuzlukların önüne geçmek için alt yapı tedbirleri almaya devam ediyor. Kış mevsiminde oluşabilecek taşkın ve su baskınlarını önlemek amacıyla dere ve kanallarda temizlik çalışmaları gerçekleştiren Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını Gölbucağı Mezarlığı alt tarafından ki kanalda sürdürdüler.  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı çalışma kapsamında kanal ve çevresinde ki yabani ot ve uzayan ağaç dalları kesildi.

Yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın” Vatandaşlarımıza mahallelerinde çevre düzeni, çevre temizliği, alt yapısı ve üst yapısıyla tüm belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde istifade ettikleri sıkıntısız ve huzurlu bir yaşam sunmak için her gün tüm ekiplerimizi ihtiyaç duyulan noktalara seferber ederek canla başla çalışmaya devam ediyoruz.  Bu kapsamda da yağışlı havalarda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla dere yatakları ve kanallarda temizlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz son olarak Gölbucağı Mezarlığı alt tarafından ki kanalda temizlik çalışmaları gerçekleştirdiler. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımız için sıkıntı oluşturacağını tespit ettiğimiz su biriken noktaları bir bir düzenleyerek sorunsuz hale getirmeye devam edeceğiz.” dedi.