Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Gasilhane’nin ihalesi yapıldı.

Son 11 yılda cenaze hizmetlerini en üst seviyeye çıkaran Bartın Belediyesi hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Gasilhane Projesi’nin ihalesi gerçekleştirildi.

“hayatın her anında halkımızın yanında olmak istiyoruz”

Konu ile ilgili açıklamasında cenaze hizmetlerini çok önemsediklerini belirten Başkan Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Gasilhane’nin ihalesinin gerçekleştiğini ve 7-8 ay gibi bir süre zarfında bu hizmeti de halkın istifadesine sunacaklarını söyledi.

Akın açıklamasında “ Cenaze hizmetleri bizlerin çok önemsediği bir konuydu. Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren bu hizmetlerimizi hızlandırdık. İlk olarak cenaze araba sayımızı 5’e çıkarttık. Bu araçlarımızla Türkiye’nin her noktasına ücretsiz şekilde cenaze nakli gerçekleştirdik. 10 yıl içerisinde 1 milyon 200 bin kilometre civarında yol yaparak cenaze nakli gerçekleştirdik. Bunun ardından ise tabureler alarak cenaze ve mevlid olan evlere göndermeye başladık.  Bunun yanı sıra cenaze ve mevlid evlerine çeşitli ikramlar gönderiyoruz. Yetki alanımız olan bölgelerde cenazeye kefen ve tahta desteği de sağlıyoruz.  Bu çalışmalarımıza yeni dönemde Gasilhane Projemizi eklemek istiyoruz. Projemizi göreve geldiğimiz ilk yıllarda Dallıca Mevkii’nde satın aldığımız, içinde Arıtma Tesisi’nin bulunduğu 51 dönümlük alanın üzerinde hayata geçireceğiz. İçinde 4 bayan, 4 erkek morgu olan, 1 bayan, 1 erkek yıkama alanı bulunan, tahtasını ve kefenini buradan temin edeceğimiz çok modern bir gasilhane olacak 2 Haziran itibariyle ihalesini gerçekleştirdik. Projenin ihalesi 876 bin TL’ye gerçekleşti. Yapılacak olan ilavelerle 1 milyon 200 bin, 1 milyon 300 bin TL gibi bir maliyetle bu projeyi ilimize kazandıracağız.  7-8 ay gibi bir süre içinde biteceği düşüncesindeyim. Allah kimseye sıkıntı vermesin ama ölümde hayatın içinde var. Bartın Belediyesi olarak bizlerde hayatın her anında halkımızın yanında olmak istiyoruz. 3. dönemimizde ne kadar çok hizmet verebiliriz düşüncesiyle var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.