COVİD-19 salgınına karşı şehri dezenfekte etme çalışmalarına hız kesmeden devam Bartın Belediyesi bir yandan da bazı ürünlerde anormal fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı medikal, ilgili işyerleri ve maketlerde fiyat ve ürün denetimi gerçekleştiriyor.

COVİD-19 salgınından dolayı kentte yaşanabilecek fiyat dalgalanmalarına karşı denetimler gerçekleştiren Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte medikal, ilgili işyerleri ve maketlerde fiyat ve ürün denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde kolonya, sıvı sabun, çamaşır suyu, ıslak mendil, anti bakteriyel ürünlerin alış satışlarındaki fiyat farkları kontrol edilirken işletmelere kurallara uyulmadığı takdirde kabahatler kanunu gereğince işlem uygulanacağı uyarılarında bulunuldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” halk sağlığını tehdit eden COVİD-19 salgınından çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz virüsü önlemeye yönelik temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam ederken Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizde bazı ürünlerde anormal fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı medikal, ilgili işyerleri ve maketlerde fiyat ve ürün denetimleri gerçekleştiriyor. Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte yürütmüş olduğumuz denetimlere kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.