Bartın Belediyesi tarafından Ulusal Egemenliğimizin 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde şehir merkezindeki esnaflara, vitrinlerine asmak üzere 3 bin adet Türk Bayrağı hediye edildi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile Ulusal Egemenliğimizin 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, esnaflara Türk Bayrağı dağıtıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve Zabıta görevlilerinin katılımı ile gerçekleştirilen Bayrak dağıtımında esnaflara 3 bin adet Türk Bayrağı hediye edilirken ayrıca maske verildi. 29 Ekim günü Bayram Kutlaması etkinliklerine vitrinlerini Türk Bayrakları ile süsleyecek olan esnaflar, Bayrak hediyesi için teşekkür etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Covid-19 virüs salgını nedeniyle bu sene Ulusal Egemenliğimizin 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı doyasıya kutlayamayacağız. Bu özel günün gururunu ve coşkusunu yaşatmak adına esnaflarımıza Türk Bayrağı dağıttık. Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın hastalık sürecini en kısa sürede atlatmayı diliyor,  tüm vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.