Elmalık Yaşam Merkezi’nde oluşturduğu Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda M ve H plakalı araçların, ticari taksiler, kamu kurumlarının araçları,  ve sağlık çalışanlarının sivil araçlarını dezenfekte eden Bartın Belediyesi almış olduğu karar doğrultusunda emniyet ve askeri personelin de sivil araçlarını dezenfekte etmeye başladı.

COVİD-19 salgını tedbirlerini en üst seviyeye çıkartan Bartın Belediyesi, yeni çalışmalar ile önlemlerini artırmaya devam ediyor. Daha önce Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda M ve H plakalı araçları, kamu kurumlarının araçları, ticari taksiler ve sağlık çalışanlarının sivil araçlarını dezenfekte eden Bartın Belediyesi bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda tüm emniyet ve askeri personelin sivil araçları da dezenfekte edilecek.

Çalışma hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Tüm dünya gibi ülkemizde zor bir süreçten geçmekte. Bu süreçte başta sağlık çalışanları olmak üzere emniyet ve askeri personellerimizde büyük emek sarf etmekteler.  Sağlık çalışanlarımıza, emniyet ve askeri personellerimize bir nebzede olsa katkı sağlamak amacıyla Bartın Belediyesi olarak bizlerde çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Elmalık Yaşam Merkezi’nde oluşturduğu Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda M ve H plakalı araçları, kamu kurumlarının araçları, ticari taksiler ve sağlık çalışanlarının sivil araçlarını dezenfekte ediyorduk. Almış olduğumuz karar doğrultusunda emniyet ve askeri personelin de sivil araçlarını dezenfekte etmeye başladık. Hizmetimizden yararlanmak isteyen emniyet ve askeri personeller kurum kimlik kartları ile istasyonumuza geldiklerinde araçlarının dezenfektesi yapılacaktır.” dedi.