Bartın Belediyesi, ülkemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Emitt fuarında stant açtı. Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan Emitt fuarında konuklara yöresel yiyeceklerin ikram edildi. Fuarda aynı zamanda Ağda Tatlısı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Bu yıl İstanbul’da 23.’sü düzenlenen Emitt Fuarı’na Bartın standı açıldı. Bartın Valisi Sinan Güner ve Belediye Başkanı Cemal Akın’ın açılış törenine katıldığı fuarda Bartın standı yoğun ilgi gördü. Bartın standını gezen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Bartın Valisi Sinan Güner ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından Bartın Belediyesi Sanat Atölyesi’nde cam altı boyama tekniği ile yapılan Kaftan Tablosu hediye edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Emitt Fuarı’nda Bartın’ın turizm anlamında da tanıtımı için ne lazımsa yapıyoruz. Doğu Akdeniz Uluslar Arası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Bartın olarak her yıl katılıp memleketimizi tarihi, kültürel ve coğrafi değerleriyle tanıtıp turistik yönleriyle ön plana çıkması için ne lazımsa yapıyoruz.  Belediye olarak bizde katılım göstererek bu anlamda üzerimize ne düşerse yapıyoruz. Memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum “dedi.