Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın sözünü verdiği bir proje daha hayat buluyor.  Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Emekliler Evi Eylül Ayı’nda hizmete açılacak.

Virüs salgınına karşı ilgili bakanlıklar ve Bartın valiliğiyle daha önce alınan tedbirler çerçevesinde titiz ve kararlı bir şekilde çalışmalar yürüten Bartın Belediyesi bir yandan da yeni projeleri şehrimize kazandırmaya devam ediyor. 2020 yılında Hürriyet Yaşam Merkezi, Vefa Park, Çağlayan Rekreasyonu gibi önemli projeleri şehrimize kazandıran Bartın Belediyesi, Başkan Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Emekliler Evi’ni hizmete sunmaya hazırlanıyor. Yapım çalışmalarında sona gelinen Emekliler Evi Eylül Ayı içinde hizmete sunulacak.

Bartın Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda da birçok çalışma yaptıklarını belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın “ Emekliler Evi projemizle emekli vatandaşlarımızı mutlu etmek onların hayatlarına dokunmak istedik” dedi.

Akın açıklamasında “ 2020 yılına Hürriyet Yaşam Merkezi’nin açılışı ile başlamıştık. Daha sonrasında ise Kemerköprü Mahallesi’nde VefaPark projemizi hayata geçirdik. Burada yapmış olduğumuz çalışmalar ile her yaş gurubundan vatandaşımızın güzel vakit geçirebileceği bir park alanı yarattık. Yine bir diğer önemli projelerimizden bir tanesi olan Çağlayan’ı yeniden düzenleyerek halkımızın hizmetine sunduk. Şimdi ise bu projelerimize bir yenisini de Yalı Bölgesi’nde eklemeye hazırlanıyoruz.

“Yalı bölgesine ayrı bir güzellik ekledik”

Emekliler Evi projemizi aslında daha önce hizmete sunmayı planlıyorduk. Covid-19 salgını nedeniyle projemizde gecikme oldu. Allah’a şükürler olsun ki çalışmalarımızda sona gelmiş durumdayız. Projemizi Eylül Ayı içinde hizmete sunacağımızı umut ediyorum. Bu projemizde Emekli vatandaşlarımızı mutlu etmek onların hayatlarına dokunmak istedik. Yıllarca çalışarak kendine ve ülkemize katma değer sağlayan vatandaşlarımızın emeklilik hayatlarında huzurla dinlenip, kaliteli vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturduk. Projemizi Yalı Bölgesi’nde belediyemize ait 2 katlı binada hayata geçirdik. Yapmış olduğumuz bina içi düzenlemeleri, dış cephe kaplamaları, bahçe düzenlemeleri ve kış bahçesi ile şehrimizin en güzel yerlerinden bir tanesi olan Yalı bölgesine ayrı bir güzellik ekledik. Projenin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.