Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı, Karaçay Piknik Alanı, Gazhane Kültür Parkı, Bartın Belediyesi 140. Parkı gibi birçok sosyal alanı ilimize kazandıran Bartın Belediyesi Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’ta bir projeyi daha hayata geçiriyor.

9 bin metrekare alana sahip park alanında yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yürüyüş yolları tamamlanan park alanında ekipler çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalara devam ediyorlar.

Devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Göreve başladığımız 2009 yılından itibaren ilimize birçok sosyal alanlar kazandırdık.  Bugüne kadar şehrimize kazandırmış olduğumuz Yalı Sevgi Parkı, Karaçay Piknik Alanı, Gazhane Kültür Parkı, Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı, Ali Baysal Parkı projelerimizden vatandaşlarımızın istifade etmesi bizleri çok mutlu ediyor.  Şimdi ise bu projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’ta 9 bin metrekarelik alanda yapacağımız bu güzel park alanının içinde yürüyüş yolları, spor alanları, kondisyon aletleri, engelli vatandaşlarımız için spor alanları, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları olacak. Yürüyüş yolları, spor ve çocuk oyun alanlarının zemin çalışmalarını tamamladık. Ekiplerimiz çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyorlar. Kısa zaman içinde çalışmalarımızı tamamlayarak güzel bir sosyal alanı daha Bartın’a kazandırmak istiyoruz “ dedi.