Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’ta 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için hazırlamış olduğu projeleri anlattı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde düzenlemiş olduğu toplantılarla 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için hazırlamış olduğu projeleri anlatmaya devam ediyor. Son olarak Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak sakinleri ile bir araya gelen Başkan Cemal Akın soğuk havaya rağmen büyük bir ilgiyle karşılandı.

Burada vatandaşlara hitap eden Akın,” Bugün soğuk havaya rağmen bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi 31 Mart’ta Mahalli İdareler Seçimlerini gerçekleştireceğiz. 2 dönemdir sürdürmüş olduğum belediye başkanlığı görevine tekrar talibim. 2 dönemlik belediye başlığı görevim süreci içinde belediye meclis üyelerimiz ve mesai arkadaşlarımızla çok güzel çalışmalara imza attık. Gerek ilimizde ki hava kirliliği sorunu, gerek ırmağımıza akan kanalizasyon sorunu gerekse de kullanım suyumuzun yetersizliği ve bulanıklığı sorunlarını çözdük. Bu sorunları çözmek kolay olmadı. Önümüzde ki dönem için ise 50+1 proje hazırladık.  Bu dönemde sosyal projelere biraz daha ağırlık vereceğiz. Bu projelerimizden bir tanesi Hilal Kart ile Sosyal Market Projemiz. Bu projemizi Eski Öğretmenevi binasında gerçekleştireceğiz. Burada Hilal kart sahibi ihtiyaç sahipleri temizlik malzemesi, gıda ve eşya ihtiyaçlarını giderebilecekler. Altyapı, üstyapı gibi sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da halkımıza en güzel hizmetleri sunmak istiyoruz.  Toki Mevkii’nde Köypark Projemizi hayata geçirmek istiyoruz. 113 bin metrekare alanda uygulanacak bu projemizin içinde macera parkı, piknik alanı, hobi bahçeleri, kümes hayvanları, köy kahvesi, yerel ürün pazarı, seyir kulesi, değirmeni, göleti, kamp alanları, Oyuncak Müzesi ve Arkeoloji Park olacak. Ayrıca Köypark Projemiz ile Gazhane Kültür Parkı’nın bulunduğu alan arasında da Gökyüzünden Geziyoruz ismini verdiğimiz Teleferik Hattı Projesini hayata geçireceğiz. Ayrıca KöyPark Projemizin içinde Oyuncak Müzesi ile ilgili bir proje gerçekleştireceğiz. Bu müzemizde çocuklarımızın oyun kültürüne ve hayal dünyasına büyük katkı sağlayan oyuncakların geçmişten günümüze serüveni anlatılacak.  Daha birçok güzel projemiz var ve bunları ilimize kazandırmak istiyoruz.  Bugüne kadar bizlere her zaman destek oldunuz sahip çıktınız. Bizlerde sizlerin bu güvenine layık olmaya çalıştık.  Tekrar teveccüh gösterirseniz 31 Mart’tan sonra da emrinize amade şekilde çalışmaya devam etmek istiyoruz.” dedi.