Bartın Belediyesi ülkemizde görülen ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının ardından başlattığı dezenfeksiyon çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Toplum sağlığını korumak için mesai mefhumu gözetmeden çalışan Bartın Belediyesi ekipleri aile sağlığı merkezlerinde dezenfeksiyon çalışmalarına başladı.
Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma kapsamında Kemerköprü ve Karaköy Mahallelerimizdeki Aile Sağlığı Merkezleri dezenfekte edilirken çalışmalar diğer Aile Sağlığı Merkezlerinde devam edecek.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  sağlık çalışanlarını virüs salgını risklerden korumak amacıyla başlattıkları dezenfekte çalışmalarına aile sağlığı merkezlerinde devam ettiklerini söyledi.

Akın açıklamasında “  Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde zor bir dönemden geçiyor. Bu süreci en az hasarla atlatabilmek için Bartın Belediyesi olarak tüm ekiplerimizi seferber ettik.  Bizler gibi sağlık çalışanlarımızda bu süreçte büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Onlarında çalışma hayatını kolaylaştırmak adına eczanelerimiz de ve Aile Sağlığı Merkezlerimizde dezenfekte çalışması başlattık.  Kent merkezimizde bulunan 39 eczaneyi dezenfekte ettik. 31 Mart günü itibariyle de Aile Sağlığı Merkezlerimizde dezenfekte çalışması başlattık. Kemerköprü ve Karaköy Mahallelerimizdeki Aile Sağlığı Merkezlerimiz dezenfekte edilirken programımız dahilinde diğer Aile Sağlığı Merkezlerimizi de dezenfekte edeceğiz.” dedi.