Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde ve İnkumu’nda gerçekleştirilen çöp konteynerleri ve sokakların dezenfektan maddelerle temizleme çalışmaları devam ediyor.

Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipler, korona virüsle mücadele kapsamında kent merkezinde çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor. Bu çalışmanın yanı sıra cadde ve sokaklar da dezenfektan maddelerle yıkanarak, daha temiz bir hale getiriliyor. Daha önce kent merkezinde belirli periyotlarla devam eden bu dezenfekte işlemleri salgına karşı önleyici tedbir olarak iki katına çıkarıldı. Son olarak kent merkezinde Demirciler Mahallesi’ne bağlı Aligama Sokak ve Toscuoğlu Sokak ile İnkumu tatil beldesinde yollar yıkanarak, dezenfekte edildi. Yine Okulak Mahallesi’ne bağlı Kavaklı Caddesi ve Sakızlı Sokak ile Köyortası Mahallesi’ne bağlı  Çömeler Sokakta da çöp konteynerleri yıkandı.

“7 gün 24 saat devam edecek”

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “İl merkezimizde tüm çöp konteynerlerini dezenfekte ediyoruz. Bu çalışmamızı belirli periyotlarla tüm mahallelerimizde gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için tedbirlerimizi en üst seviyede tutuyoruz. Yine bu çalışmamızın yanı sıra cadde ve sokaklarımızı dezenfektan maddelerle yıkıyoruz. Bu çalışmalarımızı son olarak Kavaklı Caddesi, Sakızlı Sokak, Çömeler Sokak, Aligama Sokak ve Toscuoğlu Sokak ile İnkumu tatil beldemizde gerçekleştirdik. Dezenfekte çalışmalarımız, bu salgın hastalık riski ortadan kalkana kadar 7 gün 24 saat devam edecek. Bu çalışmaları gerçekleştiren ekiplerimize teşekkür ediyorum. Halkımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.