Bartın Belediyesi, COVİD-19 virüs salgınına karşı aldığı önlemler çerçevesinde cadde, sokak, park ve yeşil alanlarda dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergâhlar dezenfektan ile yıkanırken, bir taraftanda rutin olarak her gün  çöp konteynerleri, programlı olarak yıkama aracı ile yıkanarak dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın” COVİD-19 virüs salgınının ülkemizde ilk görülmesi ile birlikte başlatmış olduğumuz dezenfekte çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Bir yandan halkımızın ortak kullanım alanlarını dezenfekte ederken bir yandan da ekiplerimiz mahallelerde yol ve kaldırımları dezenfektan ile yıkama çalışması yapıyor. Ayrıca ekiplerimiz rutin olarak çöp konteynerlerini yıkama aracı ile yıkayarak dezenfektasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu süreçten halkımızın hijyen kurallarına uymalarını ve mecbur kalmadıkları sürece evde kalmalarını istiyoruz. “ dedi.