Bartın Belediyesi tarafından özellikle sağanak yağışlar dolayısıyla yaşanabilecek su baskınları ve taşkınların önüne geçmek için alınan geniş alt yapı tedbirleri çerçevesinde başlatılan çalışmalar Çaydüzü Mahallesi Çaydüzü Caddesi’nde bulunan dere yatağında devam etti.

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler mahallelerde vatandaşların yaşayabileceği olumsuzlukların önüne geçmek için alt yapı tedbirleri almaya devam ediyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesi oluşabilecek taşkını önlemek amacıyla dere yataklarında temizlik çalışmaları gerçekleştiren Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri son olarak Çaydüzü Mahallesi Çaydüzü Caddesi’nde çalışmalarını sürdürdü. Yapılan çalışmaları Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç yerinde takip etti.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında, mahallelerde vatandaşları sıkıntıya sokabilecek her türlü unsuru detaylı şekilde değerlendirerek gerçekleştirdikleri çalışmalarla sorunları ortadan kaldırmak için ne gerekirse yaptıklarını bu kapsamda da gerçekleştirmiş oldukları dere yataklarında ki temizlik çalışmalarına Çaydüzü Mahallesi Çaydüzü Caddesi’nde devam ettiklerini söyledi.