11 Mayıs’ta açılacak olan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde bugün dezenfekte çalışmaları ile birlikte Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve İl  Sağlık Müdürlüğü personeli ortak denetim yapıyor.

11 Mayıs’ta açılacak berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde bugün başlattığımız dezenfekte çalışmaları devam ederken, bir taraftan da dezenfekte yapılan berber, kuaför ve güzellik salonlarında Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ile Sağlık Müdürlüğü personeli ortak denetim gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “11 Mayıs’ta hizmet vermeye başlayacak olan berber, kuaför ve güzellik salonlarında Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bugün başlattığımız dezenfekte çalışmalarına devam ederken, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ile Sağlık Müdürlüğü personeli ortak denetim yaparak, bu işyerlerinin hizmet vermesi ile ilgili genel esaslar işyerlerine tebliğ edilerek hijyen kontrolleri yapılıyor. Hizmet vermeye başlayacak olan işletmelerin salgın hastalıkla mücadelelerini sürdürmelerini ve tedbirleri ihmal etmeden çalışmaları gerekmektedir. Çalışmalarda emeği geçen tüm personelimize işlerinde kolaylıklar, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.