Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hem park ve yeşil alanlarda hem de mezarlıklarda çim biçme ve yabani ot temizliği çalışmaları gerçekleştiriyor.

Bartın Belediyesi Bahar Mevsiminin gelmesiyle birlikte mezarlıklar, park, bahçe ve refüjlerde yabani ot temizleme çalışmalarına başladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokaklarda uzayan yabani otları temizlerken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise mezarlıklarda ve park alanlarında çim biçme ve yabani ot temizliği çalışmaları gerçekleştiriyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, çocuk parkları, dinlenme alanları, çay bahçeleri ve orta refüjler gibi yeşil alanlarda göze hoş gelmeyen yabani otları biçip, ortak kullanım alanlarını genişleterek, daha güzel bir görünüm ve huzurlu bir çevre için çeşitli düzenlemeler yaptıklarını söyledi.

Akın açıklamasında, “Belediye olarak altyapı, üstyapı çevre düzeni, park ve yol gibi çalışmalarımızla birlikte orta refüjler de, çay bahçelerinde, mezarlıklarda ve mahallelerimizin çeşitli noktalarında bulunan yeşil alanlarda da düzenli olarak yabani ot temizliği yapıyoruz.  Bu çalışma ile bir yandan yangın riskini ortandan kaldırıyor bir yandan da görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış oluyoruz“ dedi.