Son 10 yılda Cenaze hizmetlerini en üst seviyeye çıkaran Bartın Belediyesi hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın, 50+1 projeleri arasında yer alan Gasilhane Projesi ile yıkama ve bekletme hizmeti de Bartın Belediyesi tarafından ücretsiz yapılacak.

Cemal Akın’ın 2009 yılında göreve geldiği ilk günden itibaren 10 yıldır Türkiye’nin her yerine ücretsiz cenaze gönderip-getiren Bartın Belediyesi, saburaj tahtası ve kefenide ücretsiz veriyor. Ayrıca 3 bin tabure ile cenaze evlerine de hizmet götürülürken, cenaze evine ikramlar da gönderiliyor. Şimdiye kadar 5 cenaze aracı ve 2 klimalı tabut ile hizmet veren Bartın Belediyesi cenaze hizmetlerine bir yenisini de eklemeye hazırlanıyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 50+1 projeleri arasında yer alan Gasilhane Projesi ile yıkama ve bekletme hizmeti de ücretsiz gerçekleştirilecek.

“7500 ‘ü Aşkın Cenazenin Nakil İşlemi Ücretsiz Gerçekleştirdik”

            Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ”Belediye olarak kentte vatandaşlarımızın bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında oluyoruz. Bu çerçevede verdiğimiz hizmetlerden biri de 2009 yılında göreve geldiğimizde başlattığımız cenaze nakil hizmetlerimizdir. Bu kapsamda belediye olarak vatandaşlarımızın bu zor anlarında da yanında olarak 24 saat açık olan ulaşım hizmetlerimizi arayan kim olursa olsun bir telefonuyla yüzlerce kilometre yol kat ederek yakınlarının cenazesini alıp Bartın’a getiriyoruz. Bartın’da hayatını kaybedenleri de aynı şekilde mesafe gözetmeksizin yurdun her iline taşıyoruz.  10 yıllık süreçte 1 milyon kilometreden fazla yol yaparak 7500 ‘ü aşkın cenazenin nakil işlemi ücretsiz gerçekleştirdik.

“Hayatın Her Anında Halkımızın Yanında Olmamız Gerekiyor”

Cenaze hizmetimizi sadece nakil işlemleri ile sınırlı bırakmayarak cenaze evlerine ihtiyaç olduğu kadar tabure gönderdik. Ayrıca pide, ayran, lokum ve gül suyu gibi çeşitli ikramlarda bulunarak vatandaşlarımıza zor günlerinde bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalıştık. Son olarak da saburaj tahtası ve kefenide ücretsiz vermeye başladık. Allah nasip eder halkımız teveccüh gösterirse önümüzde ki dönemde de cenaze hizmetlerimize bir yenisini daha eklemek istiyoruz. 50+1 projelerimizden olan Gasilhane, ücretsiz yıkama ve bekletme hizmeti sunacak. Belediyelerin görevleri sadece yol, su, kanalizasyon değildir. Doğumla ölüm arasında hayatın her anında halkımızın yanında olmamız gerekiyor. 10 yıldır bu anlayışla yürütmüş olduğumuz görevimizi Allah nasip ederse aynı anlayış içinde devam ettirmek istiyoruz “ dedi.