Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 15 Temmuz Şehitler İlkokulunda bulunan, Demet Özcan’ın öğreticisi olduğu Telkırma Kursu ile Dönsel Erciyas’ın usta öğreticisi olduğu El Nakışları İğne Oyası Kursunu ziyaret etti.

Gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde Başkan Cemal Akın bir yandan kurslarda yapılan çalışmaları inceleyerek bilgiler alırken bir yandan da kursiyerlerin talep ve önerilerini dinledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın,” Göreve başladığımız günden bu güne kadar kentimizin sanatsal kültürel ve tarihi özellikleriyle ön plana çıkması ve kent kimliğini ortaya çıkarmak için çok sayıda çalışma yaptık. Bunlardan biride Geleneksel El Sanatları Derneği’ni kurmaktı. Kentimize özgü geleneksel sanatlarımızın yaşatılması açısından çok önem verdiğimiz bu projeyi 2010 yılında hayata sunduk. Bir çok bayan Geleneksel El Sanatları Derneği’nin de çalışmalarını sürdürerek hem ilimize özgü el sanatlarının yaşatılmasına hem de ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Belediyemiz dışında Halk Eğitim Kurslarında da eğitim alan hanımefendilere de imkânlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Geleneksel el işlerimizi yaşatan tüm hanımefendilerin ihtiyaç duyduğu her noktada gereken desteği vermeye hazırız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim“ dedi.