Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Çaydüzü Mahallesi Yenimahalle sakinlerini ziyaret etti.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği ziyarette Başkan Cemal Akın,  Bartın Belediyesi’nin 10 yıllık çalışmaları ve yeni dönem projeleri hakkında da bilgiler verdi.

“Vatandaşlarımızın Huzur İçinde Güzel Vakit Geçirebileceği Alanlar Oluşturmaya Devam Etmek Amacındayız

Akın konuşmasında “ 31 Mart’ta Mahalli İdareler Seçimi gerçekleşecek. Öncelikle seçimlerin ülkemiz ve ilimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 10 yıldır Bartın Belediye Başkanı olarak siz değerli halkımızın emrine amade olarak hizmet etmeye çalıştık. Bu süreçte çok önemli çalışmalara imza attık. Hava kirliliği, kullanım suyumuzun yetersizliği ve bulanıklığı, ırmağımıza akan kanalizasyon ve atık sular, sosyal alanların yetersizliği gibi birçok soruna çözüm ürettik. Siz değerli halkımızdan aldığımız destek ve kuvvetle bu hizmetleri ilimize kazandırdık. Geçtiğimiz 2 dönem içeresinde Gazhane Kültür Parkı, Karaçay Piknik Alanı, Yalı Sevgi Parkı, Belediye Bahçesi, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı gibi karanlık alanları düzenleyerek halkımızın istifadesine sunduk.  Halkımız tarafından büyük beğeni toplayan bu projelerimize Köypark, Kentpark, Elmalık Parkı, Aladağ Piknik Alanı ve Seyir Terası Projelerimizi eklemek istiyoruz.  7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın huzur içinde güzel vakit geçirebileceği alanlar oluşturmaya devam etmek amacındayız” dedi.

“Bu Bölgeyi, Hayata Geçireceğimiz Çaydüzü Üst Geçidi Projemiz İle Daha Güvenli Hale Getirileceğiz”

Başkan Cemal Akın konuşmasının devamında 50+1 projelerinden bir tanesi olan Çaydüzü Üst Geçidi hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi. Akın konuşmasında “Daha önce kentte ölümlü kazaların yaşandığı,  Aladağ Mahallesi’nin hemen alt tarafından ki çevre yoluna, Cumhuriyet Mahallesi’ne ve Hendekyanı Caddesi’ne olmak üzere 3 kritik noktaya üst geçitler yapmıştık. Büyük küçük herkesin karşıdan karşıya geçerken büyük sıkıntı yaşadığı bu bölgelerimizi yapmış olduğumuz bu çalışma ile daha güvenli hale getirdik.  Bu çalışmalarımıza bir yenisi de Çaydüzü Mahallesi’nde hayata geçirmek istiyoruz. Özellikle eğitim öğretim kurumlarımızın ve spor alanlarının yoğunlukta bulunduğu bu bölgeyi hayata geçireceğimiz Çaydüzü Üst Geçidi Projemiz ile daha güvenli hale getirileceğiz. Değerli halkımıza daha güzel, huzurlu ve güvenli bir yaşam sunmak bizlerin en önemli görevleri arasında. Hizmet ile toplumsal faydayı birleştiren, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıran, yaya güvenliğine önem veren, 7’den 70’e tüm vatandaşlarını önemseyen, kucaklayan, ayrıştıran değil birleştiren belediyecilik anlayışımızla insan odaklı hizmet vermeye devam etmek istiyoruz” dedi.