Bartın Belediyesi tarafında bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan  Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı 25 Haziran-2 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, çalıştayda ortaya çıkan sanat eserleri düzenlenen sergi ile  sanatseverlerle buluşacak.  Çalıştaya birbirinden değerli isimler  katılacak.

Bartın Belediyesi bünyesinde bu yıl düzenlenecek 4.Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı 25 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında sanat severlerle buluşacak.

25 Haziran – 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında 4.’sü gerçekleştirilecek olan çalıştaya, çok sayıda ressam ve akademisyen katılacak. Çalıştay süresince Bartın’da misafir olan ressam ve akademisyenler, 8 gün boyunca Bartın’ın tarihi, coğrafi, sosyal ve kültürel değerlerini inceleyerek tuvallerine işleyecekler. Bartın Belediyesi 4. Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı’na bu yıl; Prof.Dr.Hüseyin Elmas – Selçuk Üniversitesi güzel sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Prof.Dr. Meliha Yılmaz– Gazi Üniversitesi güzel sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Doç.Dr. Meltem Demirci Katırancı– Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Doç.Dr. Mustafa Cevat Atalay – Tekirdağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Feridun Işıman– Kıbrıs Lefke Üniversitesi emekli öğretim üyesi-Ressam, Mehmet Ali Doğan– BRHD önceki Genel Başkanı-Resim Eğitimcisi- Ressam,Zeki Serbest– Emekli Eğitimci- Ressam, Canan Bayraktar– ressam, Elvan Sungur-Ressam, Mustafa Köseoğlu – Resim eğitmeni- Ressam, Hamiyet Köseoğlu – Ressam, Gülay KAKŞİ OKAY – Ressam, Gafur Uzuner – Ressam , tv programcısı ve Bartın’lı Ressam Erkan Geniş katılacak.

Belediye Başkanı Cemal Akın çalıştay ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayları ülkenin dört bir yanında her yıl farklı tarihlerde ve birbirinden kıymetli farklı isimlerle gerçekleşen sanat toplantılarıdır. Bu toplantılarda üretilen eserlerin, katılımcıların bağışıyla çalıştayı tertip eden kuruma hibe edilmesidir. Elde oluşan resim koleksiyonuyla sonunda bir müze oluşturulup sergilenmeye başlayarak kentin halkına hizmet olarak sunulmaktadır. 1. Resim Çalıştayından 3. Resim Çalıştayına kadar Bartın Belediyesinin koleksiyonunda her biri birbirinden değerli ressamların imzasını taşıyan 73 eser birikti. Bartın resim çalıştaylarının değişmez onur konuğu ve katılımcıların organize edilmesini sağlayan Sayın Erkan Geniş ve diğer aile fertleri tarafından anneleri merhume Ümmü Geniş hanımefendiye ait Bartın Hamam Sokak’ta bulunan tarihi köşk Bartın Belediyesine hibe edilerek gelecek yıllarda bu tarihi köşkün Resim ve Sanat Müzesi haline getirilmesi için gereken çalışmalar başlamıştır. Çalıştaya katkı sağlayan değerli akademisyen ve sanatçılarımıza teşekkür ediyor, çalıştayın Bartın’ımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.