Bartın Belediyesi, şehre yeni cazibe merkezi oluşturmak amacıyla toplam 4 bin metrekarelik Çağlayan Piknik Alanını yeniden düzenleyerek her yaştan insanın keyifli saatler geçirebileceği bir yaşam alanı haline dönüştürüyor. Yapım aşamasında sona gelinen Çağlayan Piknik Alanı yakın zamanda çalışmaları tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Çağlayan rekreasyonunda adım adım sona geliniyor. Yapılan çalışmalar kapsamında ekipler bir yandan piknik alanının kamelyalarını ve piknik masalarını yerleştirirken bir yandan da çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyorlar.  Alanı sık sık ziyaret eden Başkan Cemal Akın çalışmaları yakından takip ediyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın, Çağlayan Piknik Alanı toplamda 4.000 m²’lik bir alandan oluşuyor. İçinde yeşil alan, yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları ve kamelyalar var. Vatandaşlarımızın hafta sonunda ailesi ile birlikte gelerek piknik yapacağı bir alan oluşturmak istiyoruz. Çalışmalarımızda büyük aşama kaydettik.  Piknik alanımızın yürüyüş yollarını kayrak taşlarla düzenledik. Kamelyalar ve piknik masaları yerleştiriyor. Ayrıca piknik alanımızın kafeteryası ise bitme aşamasına geldi. Ekiplerimiz çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayıp piknik alanımızı en kısa sürede halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.