Bartın Belediyesi tarafından rekreasyon çalışmaları tamamlanan Çağlayan Piknik Alanı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene katılmak isteyen vatandaşlar Tarihi Yalı İskelesinden tur tekneleri ile Çağlayan Piknik alanına muhteşem manzara eşliğinde getirildi. Tekne turuna Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve belediye çalışanları da katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Göreve başladıkları ilk günkü heyecanla Bartın’a yenilik kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

Akın konuşmasında “ Çağlayan Piknik Alanı şehrimiz için çok önemli ve güzel bir yer. Burayı yeni keşfetmedik. Sel tehlikesinin ortadan kalkması ile burayı yeniden düzenledik. Bu alanda kimse kimseyi rahatsız etmeyecek. Emniyetimiz burayı sürekli denetleyecek. Gayri kanuni yapılan her şeyde muhakkak cezai işlem uygulanacak. Burada güvenlik görevlimiz de olacak. Kimse rahatsız edilmeyecek. Çünkü burası halkımızın, ailelerimizin, çocuklarımızın rahatlıkla gelip huzur ve güven içinde vakit geçirebileceği bir alan olacak. Burada yaklaşık 4 bin metrekare bir alanımız var. 27 oturma alanımız, 7 adet mangalımız, kapalı güvenlik binamız, mescit, bay, bayan ve engelli tuvaletleri var. Burada yapılan çalışma istinat duvarlarıyla beraber ortalama 1 milyon TL’lik bir çalışma oldu. Bartın’a hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Başkan Cemal Akın’ın konuşmasının ardından okunan dualar eşliğinde Çağlayan Piknik Alanı vatandaşların hizmetine açıldı. Törenin ardından Başkan Cemal Akın davetliler ile birlikte piknik alanını gezdi.