Bartın Belediyesi 7’den 70’e toplumun her kesiminde yangın ve afet bilinci oluşturmak amacıyla yürüttüğü eğitim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında Bartın Belediyesince çocuklara itfaiyenin görevleri, yangın ve afetten korunma bilgilerini öğretmek amacıyla hazırlanan boyama kitapları, eğitim için öğretmenleri nezaretinde İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret eden yüzlerce çocuğa ulaştırıldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yangın ve afetlerden korunmada erken yaşta bilinçlenmenin çok önemli olduğu söyledi.

Akın “  İtfaiye Müdürlüğümüzde talep eden tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına eğitimler veriyoruz.  Bu kapsamda da eğitim kurumları da İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret ederek bu eğitimleri alıyorlar. Çocuklarımıza erken yaşlarda yangın ve afetten korunma bilgilerini aşılamak amacıyla bu eğitimleri çok önemli buluyoruz. Müdürlüğümüzü ziyaret eden öğrencilerimiz hem eğitim alıp bir yandan da yangın anında kullanılan ekipmanları yakından görme imkânı buluyorlar. Öğrencilerimizin almış oldukları bilgileri pekiştirmeleri amacıyla yangın ve afetten korunma bilgileri içerin boyama kitapları hediye ediyoruz. Eğitim için öğretmenleri nezaretinde İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret eden yüzlerce çocuğa boyama kitaplarımızı ulaştırdık ve ulaştırmaya da devam edeceğiz” dedi.