Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve ilgili daire müdürleri ile Covid-19 salgını önlem çalışmaları ile ilgili durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Cemal Akın’ın makam odasında gerçekleşen toplantıda 1 ay içinde yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Covid-19 salgın tehdidine karşı belediye olarak 9 Mart’ta başlatılan mücadele çalışmalarında bir aylık süreci geride bıraktıklarını belirterek daire müdürlerinden önümüzde ki süreçte de aynı özveri ve titizlikle çalışmalarını istedi.

“Aynı Özveriyle Çalışmanızı İstiyorum”

Akın konuşmasında “Covid-19 salgınının ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren çalışmalarımızı başlatarak gerekli tüm önlemlerimizi aldık. 9 Mart tarihi ile başlatmış olduğumuz çalışmaların bir aylık kısmını bugün itibariyle geride bıraktık. Bu süreçte titizlik ve özveriyle çalıştık. Mesai saati gözetmeksizin şehrimizin her noktasında önlem amaçlı çalışmalar yürüttük.  Tüm mahallelerimize ki yol ve kaldırımlarımızı periyodik aralıklarla dezenfekte ettik. Yine tüm mahallelerimizde ki çöp konteynerinin bakım ve onarımını yaparak dezenfektesini gerçekleştirdik.  Vatandaşlarımızın ortak kullanım alanları olan pazaryerleri, semt pazarları, otobüs durakları gibi alanları belirlemiş olduğumuz program dahilinde dezenfekte ettik. Noterler, Eczaneler, Aile Sağlığı Merkezleri’nin dezenfektesini sağladık.  Toplu yaşamanın olduğu site ve apartman gibi alanları URV Cihazı ile dezenfekte ettik. İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla tüm park alanlarımızı, piknik alanlarımızı, mesire alanlarımızı, yürüyüş yollarımızı, işletmelerimizi kapattık. Banka, noter, market vb. işletmelerin önlerinde güvenli sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla işaretlemeler yaptık. Bartın Valiliği koordinesinde oluşturulan ve belediyemiz personellerinin de yer aldığı “Vefa Sosyal Destek Grubu” sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlarımıza her türlü desteği verdi.   Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz dezenfektan ve gıda ticareti yapan işletmelerde hem hijyen hemde fiyat-etiket kontrolleri gerçekleştirdi. Pazaryerleri ve semt pazarları gibi alanlarda sosyal mesafeyi korumak adına çalışmalar yaptık.  Bu bir aylık süreçte çok çalıştık, çok yorulduk. Bildiğiniz gibi süreç hala devam ediyor. Sizlerden aynı özveriyle çalışmanızı istiyorum.  Birlik ve beraberlik içinde çalışarak halkımıza gereken desteği sağlamaya devam etmeliyiz.  Bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalar için teşekkür ediyor, bundan sonra ki çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.