Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, düzenlemiş olduğu kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya gelerek 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kemik Park Otel’de gerçekleşen programa Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Bartın Belediye Meclis Üyesi Adayları ve basın mensupları katıldı. Programda Başkan Cemal Akın, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın “Seçime iki gün kaldı. İki gün sonra 31 Mart Pazar günü yeni bir seçim sonuçlanmış olacak. Ben her şeyden evvel huzurlu olmasını diliyorum. Hepimize huzur, sağlık getirmesini sıkıntı olmamasını diliyorum. Herhangi bir yerdeki sıkıntı her yere sirayet eder. Biz biliyorsunuz 59 ana proje ile çıktık. Bir tanesi hariç o da raylı sistem hepsi Bartın Belediyesi’nin bütçesi ile yapılacak olan projelerdir. Bütçemiz belli harcanacak para belli. Bunu bilerek hareket ettik. Asla projelerimize similasyon koymadık. Yerinde imar planına uygun neler yapılabilir gerçekçi projeler orta yere koyduk. İmar içerisinde siz bunu değerlendirmezseniz bu olmaz. Bu kampanyamızı arkadaşlarımızla beraber 4 aydır sürdürüyoruz. Belediye olarak kampanyamız beş senedir devam ediyor. Ama asıl belediye başkan adayısınız diye Genel Başkanımızın sen adaysın devam et dediği tarih 4 aydır. Yok geri mi çekiyorlarmış diye birşey yok. Çekilecekse başkası çekilirdi. Öyle bir şey olmadı. Muhteşem bir kampanya gerçekleştirildi emeği olan herkese teşekkür ediyorum. 2 gün sonra 1 Nisan’da hep beraber hizmete devam etmeye başlayacağız. Aldığım bilgiye göre anket sonucu bunu gösteriyor. Açık ara Allah’ın izni ile öndeyiz. Bize güvenenlere bizi destekleyenlere teşekkür ediyorum. Basın mensupları gerçekçi hareket ettiler. Sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Kültür şehri, sanat şehri, kardeşlik şehri Bartın. Bu kardeşlik, huzur bozulmamalı bir kere bozulursa bir daha düzeltme şansı olmaz. Biz ismi ne olursa olsun nereli olursa olsun ne iş yaparsa yapsın hangi görüşten olursa olsun kardeşiz. Bu kardeşlik ortamı içerisinde bir Bartın’da yaşamamız lazım olduğunu ifade ediyorum. İnanıyorum ki 10 yıl boyunca kardeşlik bağını oluşturduk. Bartın halkıyla beraber oluşturduk bunu. Allah nasip ederse 31 Mart akşamından sonra başlayacağımız belediye hizmet ve çalışmalarında yine kardeşlik ruhu içerisinde barış ve huzur içerisinde Bartın’da hizmetlerimize devam edeceğiz. Biz görüşlere bakmayız kişilerin nereden geldiğine bakmayız. Biz Bartın’a gönlümüzü verdik ve Bartın’a gönül borcumuz var. Emekle ve yürekle geliyoruz. Biz Bartın’a hizmet için koşturuyoruz. Bizim başka derdimiz yok, Bartın’a hizmet, milletin hizmetkarı olmaktır bizim derdimiz. Ben Bartın’ın, Bartın’da yaşayanların aşığıyım. Halkımızın da desteğiyle 31 Mart akşamında tekrar göreve geldiğimizde ‘haydi bakalım’ diyerek çalışmaya devam edeceğiz” dedi.