Tüm birimleriyle COVİD-19 virüs salgınına karşı mücadele veren Bartın Belediyesi gece gündüz demeden tedbirlerine devam ediyor.

Belediye ekipleri, ülkemizde de görünen tehlikeye karşı insanların ortak kullanım alanları başta olmak üzere birçok noktada dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile Covid 19 virüsü tedbir çalışmaları kapsamında kent merkezinde bulunan kavşak suyu çeşmelerinde su dolduran vatandaşlara Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal mesafe kuralına uyulması ile ilgili denetim yaparak, maskesiz vatandaşlara da maske dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Akın, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Kavşak Suyu Çeşmelerimizde hem sosyal mesafe kuralına uyulması ile ilgili denetimlerini yapıyor, hem de maskesiz vatandaşlarımıza maske dağıtımı yapıyor. Vatandaşlarımız için her türlü tedbiri alabilmek için çeşitli çalışmalar yaparak virüs tehdidini mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışıyoruz. Bartın Belediyesi olarak üzerimize düşen her görevi yerine getiriyor, kanunlar çerçevesinde vatandaşlarımıza her türlü destek oluyoruz. Kent merkezinde başlattığımız maske dağıtımlarımız da ayrıca devam ediyor. İnşallah bu virüs tehdidinden kurtulacağız. Tüm halkımıza sağlıklı günler dilerim” dedi.