Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla olağanüstü önlemler alarak şehrin birçok noktasında tedbir amaçlı çalışmalar yürüten Bartın Belediyesi, ortak kullanım alanları, cadde ve sokaklarda çalışmalarına devam etti.

Bartın Belediyesi Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında şehrin dört bir yanında dezenfeksiyon çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Günlerdir süren hummalı çalışma kapsamında halka açık tüm ortak kullanım alanları COVİD-19 virüsüne karşı Bartın Belediyesi tarafından dezenfekte ediliyor.   Yapılan çalışmalar kapsamında halkın güvenli yaş sebze ve meyve tüketmesi için Salı-Cuma kurulan Galla Pazarı ile her gün hizmet veren Kapalı Pazaryeri’ni tekrar dezenfekte edildi. Galla Pazarı’nda pazarcıların birbirleri arasındaki mesafeler artırılarak 65 yaş üstü pazarcı esnafı Zabıta ekiplerimizce evlerine geri götürüldü. Ayrıca İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Bülent Ecevit Bulvarı, Şadırvan, Karakaş Davut Fırıncıoğlu Caddeleri ile Yukarı Çarşı ve Hamam Sokak’ta, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise Demirciler Mahallesi ve Kemerköprü Mahallesi Halatçıyaması Sokak’ta dezenfektan ile yol yıkama çalışması gerçekleştirdi. Demirciler Mahallesi ve Kemerköprü Mahallesi Halatçıyaması Sokak’ta ki çöp konteynerleri de dezenfekte ilacı ile yıkandı. Bartın Belediyesi tarafından kurulan Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda ise  M ve H Plakalı tüm araçların her sefer sonrası yolcuları indirdikten sonra bu istasyona gelerek dezenfekte edilmesi  sağlanıyor.

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Bartın Belediyesi olarak Covid-19 virüsünün yayılmaması için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Hazırlamış olduğumuz program kapsamında şehrimizin birçok noktasına dezenfektasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruları dikkate almalarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını ve bu süreçte çok dikkatli olunması ve istiyoruz” dedi.