Bartın Belediyesi sokakta yaşayan kedi, köpek ve kuşların beslenmeleri için her gün 47 beslenme noktasına mama takviyesi yapıyor.

47 beslenme noktasına bugüne kadar 3.250 kg kedi, 3.900 kg köpek maması yerleştirilirken yine bu süreçte sokak hayvanları için gönüllüler ve derneklere 2.200 kg mama desteği sağladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Sokak hayvanlarını sadece bu süreçte değil, her dönem fazlasıyla düşündüklerini söyledi.

Akın,” Bu süreçte de sokakta yaşayan hayvanlarımızın beslenme sorunu yaşamamaları için mama dağıtım noktalarını ve mama oranlarını artırdık. İnkumu Tatil Beldemizde dahil olmak üzere 47 farklı noktada beslenme noktası oluşturduk. Virüsün ülkemizde ilk görüldüğü 9 Mart tarihinden itibaren bu noktalara 3.250 kg kedi, 3.900 kg köpek maması yerleştirdik. Ayrıca gönüllüler ve derneklere de 2.200 kg mama desteği sağladık. Covid – 19 Virüsü nedeniyle birçok işletmenin kapalı olması ve insan yoğunluğunun azalması ile sokak hayvanlarımızın zarar görmemesini istiyoruz. Bartın Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.