Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gece geç saatlerden sabahın ilk saatlerine kadar şehrin dört bir yanında dezenfekte ve çevre temizliği çalışmaları gerçekleştirdi.

Ekipler yapmış oldukları çalışmalar kapsamında Kayadibi Durağı, Orduyeri Mahallesi Semt Pazarı, Hendekyanı Semt Pazarı ve Kapalı Pazaryeri’ni dezenfektan su ile yıkarken Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü çevresi ile Orduyeri Köprüsü altında ise çevre temizliği çalışmaları gerçekleştirdiler.

COVİD-19 virüs salgını önlemleri kapsamında Bartın Belediyesi olarak tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, çalışmaların gün boyunca devam edeceğini söyledi.

Akın açıklamasında “  Bartın Belediyesi olarak halkımızın sağlığı bizler için çok kıymetli. Tüm ekiplerimizi seferber ederek gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Özellikle halkımızın ortak kullanım alanlarını hazırlamış olduğumuz program dahilinde sürekli olarak dezenfekte ediyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarını gün boyunca devam ettiriyorlar. Bizlerin yapmış oldukları çalışmalar kadar vatandaşlarımıza da bu süreçte çok önemli görevler düşüyor. Halkımızın gerekmedikçe evden çıkmamalarını, hijyen kurallarına dikkat etmelerini ve sosyal mesafe kuralına uymalarını istiyoruz.  Bu kurallara uyulmadığı sürece yapılan çalışmaların pek bir önemi kalmıyor. Halkımızla birlik içinde bu sürecin üstesinden geleceğiz. Tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.