Bartın Belediyesi, COVİD19 virüs salgınına karşı dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bartın Belediyesi COVİD19 salgın tehdidine karşı önlemler almaya devam ederek, temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü Dur Durak Bilmiyor

Gecenin geç saatlerinde Kapalı Pazaryeri, Hendekyanı ve Orduyeri Semt Pazarlarını dezenfekte eden ekipler çalışmalarını gün içerisinde Bülent Ecevit Caddesi ve Esentepe Mahallesi’nde devam ettiler.

55 Site Dezenfekte Edildi

Site içlerinde dezenfekte çalışması yapmaya başladı. Yapılan çalışma kapsamında Tuna Mahallesi, Esentepe ve Karaköy Mahalleri’nde 55 site ve dış mekan URV Cihazı ile dezenfekte edildi.

Vefa Sosyal Destek Grubu Sahada

Bartın Valiliği koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren Vefa Sosyal Destek Grubu 65 ve üstü ile kronik rahatsızlıkları sebebiyle evlerinde çıkamayan vatandaşlara hizmet götürmeye devam ediyor. Evlerinde çıkamayan vatandaşların listelerini evlerinden alan personeller alışverişi yaparak vatandaşlara geri ulaştırıyor.

Konteyner Temizlikleri Devam Ediyor

COVİD19 virüs salgınına karşı mahallerde ki çöp konteynerini dezenfekte eden Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını Esentepe Mahallesi’nde devam etti.  Yapılan çalışma kapsamında mahallede ki çöp konteynerleri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfekten maddelerle dezenfekte edildi.

Yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,”  COVİD19 virüs salgınına karşı önlem çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.  Hazırlamış olduğumuz program dahilinde mesai saati gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdürüyoruz.   Ortak kullanım alanları ve halkımızın yoğun kullandığı alanlar başta olmak üzere bir çok noktada dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar kadar vatandaşlarımızın da bu süreçte çok dikkatli olmaları gerekiyor. Halkımızdan gerek olmadıkça evlerden çıkmamalarını, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını istiyoruz. “ dedi.