Bartın Belediyesi, COVİD19 virüs salgınına karşı dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bartın Belediyesi COVİD19 salgın tehdidine karşı önlemler almaya devam ederek, temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Konteynerler Tek Tek Dezenfekte Ediliyor

COVİD19 virüs salgınına karşı mahallerde ki çöp konteynerini dezenfekte eden Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını Orduyeri Mahallesi’nde devam etti.  Yapılan çalışma kapsamında mahallede ki çöp konteynerleri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfekten maddelerle dezenfekte edildi.

Yol ve Kaldırımlar Dezenfekte Oluyor

Ana arterler başta olmak üzere tüm yol ve kaldırımlarda dezenfektan maddelerle yıkama çalışması yapan Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Gecen, Kemerköprü ve Karaköy Mahallelerinde çalışmalarını sürdürdü. Başkan Cemal Akın, yol ve kaldırım yıkama çalışmalarının hazırlanan program dahilinde aralıksız devam edeceğini söyledi.

Terminal Her Gün Temizleniyor

Bartın Belediyesi gün içerinde birçok vatandaşı ağırlayan Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminali ‘nde de önlemlerini artırdı. Belediye bağlı ekipler gün içerisinde terminal giriş çıkışları, bekleme ve dinlenme alanlarını dezenfektan maddelerle temizleyerek hijyenik hale getiriyor.

58 Site Dezenfekte Edildi

Sitelerde URV Cihazı ile dezenfekte çalışması gerçekleştiren Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Tuna, Esentepe ve Karaköy Mahalleri’nde 55 site ve dış mekanda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.