Bartın Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından kurulan Bartın Musiki Derneği, Türk Musiki Federasyonu üyeliğine kabul edildi.

Bartın Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Türk Sanat Müziği Korosu üyeleri tarafından 2018 yılında kurulan Bartın Musiki Derneği, Türk Musiki Federasyonu üyeliği ile ülke çapında etkinliklerde yer almayı hedefliyor. Federasyon tarafından düzenlenecek olan yarışmalara katılım sağlama ve çeşitli etkinliklerde yer alma hakkı elde eden derneğin çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Osman Bayraktar, “Bartın Belediyesi Türk Sanat Müziği Koromuzda her yıl ilimizde Türk Sanat Müziği gecesi düzenleyerek halkımıza birbirinden güzel eserleri dinletme fırsatı buluyorduk. 2018 yılında Belediye Başkanımız Cemal Akın’ın da tavsiyeleri ile Bartın Musiki Derneği’ni kurduk. Daha sonra Türk Musiki Federasyonuna üye olmak için gerekli tüm işlemleri tamamlayarak başvurumuzu gerçekleştirdik. Eksiksiz şekilde yaptığımız başvurumuzun ardından üyeliğimiz kabul edildi. Artık Federasyon yarışmaları, etkinlikleri ve faaliyetlerinde sahne alacağız. Bu sanatı, sevenleri ile buluşturmaya, gelecek nesillere aktarmak için vesile olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Katılımınızla Federasyonumuza güç vereceksiniz”

Bartın Musiki Derneği’nin üyelik başvurusuna Türk Musiki Federasyonundan gelen cevap yazısı şöyle: “26 Haziran 2020 tarihinde Ankara’da yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında derneğinizin gönderdiği evrak incelenmiş ve bütün şartları yerine getirmiş olduğunuz anlaşıldığından üyeliğe kabul işleminiz yönetim kurulumuzca uygun bulunarak onaylanmıştır. Bu vesileyle, katılımınızla federasyonumuza güç verdiğinize inanıyor, hoş geldiniz diyoruz” dedi.