Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri İnkumu Yenimahalle 4 nolu sokakta menfez temizleme çalışması gerçekleştirdi.

Bartın Belediyesi vatandaşların, şiddetli yağışlarda ve sonrasında oluşan yaka selleri, taşkın ve su birikintilerinden etkilenip mağdur olmasını önlemek için altyapı tedbirleri almaya devam ediyor. Ekipler son olarak İnkumu Yenimahalle 4 nolu sokakta menfez temizleme çalışması gerçekleştirdi.

Yapılan çalışma hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın“ Belediye olarak göreve geldiğimiz günden beri hem alt yapıda hem de üst yapıda kalıcı hizmetler vermek üzere çalışıyoruz. Bu bağlamda öncelikle taşkınlar dolayısıyla yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için, ihtiyaç duyulan her yere yeni menfezler, yağmur suyu hatları ve mazgallar yerleştirdik. Mevcut noktalara daha büyük ve dayanıklı büzler koyarak sorunları kalıcı şekilde ortadan kaldırma yoluna gittik.  Ayrıca mevcut menfezlerimizi de periyodik aralıklar temizliyoruz. Bu iş ile görevli ekiplerimiz son olarak İnkumu Yenimahalle 4 nolu sokakta çalışma gerçekleştirdiler. “ dedi.