Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ve Merkez İlçe Başkanı Murat Demir ile birlikte Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun kayınvalidesi Zahide Armutçu’nun Safranbolu’da düzenlenen cenaze törenine katıldı. Merhume Armutçu için ilk olarak Emek Mahallesi Kışla Caddesi’nde ki evinin önünde Kur’an’ı Kerim Tilaveti okundu. Dua ve helallik alınmasının akabinde Merhume Armutçu’nun cenazesi Cemal Caymaz Mahallesi Elfirek Caddesi’ndeki Dedeoğlu Camii’ne getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin gözyaşları arasında aile kabristanına defnedildi.

Başkan Akın, Başsağlığı Diledi

Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na ve Merhume Armutçu’nun akrabalarına başsağlığı diledi. Cenaze töreni sonrası Başkan Akın, cenaze törenine katılan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile de sohbet etti.

Allah Mekanını Cennet Eylesin

Tören sonrası değerlendirmelerde bulunan Akın; “Belediye Başkan Vekilim Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na kayınvalidesinin vefatı nedeniyle başsağlığı diliyorum. Tüm yakınlarına ve sevenlerine sabırlar temenni ediyorum. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.