Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, mahallelerde düzenlemiş olduğu toplantılarına Okulak Mahallesi’nde devam etti.

Sakızlı Sokak’ta düzenlenen toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları hazır bulundu. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Cemal Akın burada vatandaşlara hitap etti.

“Olan Gasilhane, Ücretsiz Yıkama ve Bekletme Hizmeti Sunacak”

Akın konuşmasında “ 2 dönemlik görev süremiz içinde altyapı ve üstyapı ile ilgili çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Hava kirliliği, ırmağımıza akan kanalizasyon sorunu ve kullanım suyunun yetersizliği gibi konuları çözüme kavuşturduk. Kültürel, sportif, sanatsal ve sosyal alanlarda da vatandaşlarımızın bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olduk.  Bu çerçevede verdiğimiz hizmetlerden biri de 2009 yılında göreve geldiğimizde başlattığımız cenaze nakil hizmetlerimizdir. Bu kapsamda belediye olarak vatandaşlarımızın bu zor anlarında da yanında olarak 24 saat açık olan ulaşım hizmetlerimizi arayan kim olursa olsun bir telefonuyla yüzlerce kilometre yol kat ederek yakınlarının cenazesini alıp Bartın’a getiriyoruz. Bartın’da hayatını kaybedenleri de aynı şekilde mesafe gözetmeksizin yurdun her iline taşıyoruz.  10 yıllık süreçte 1 milyon kilometreden fazla yol yaparak 7500 ‘ü aşkın cenazenin nakil işlemi ücretsiz gerçekleştirdik. Ayrıca cenaze evlerimize pide, ayran, gülsuyu, lokum gibi çeşitli ikramlarda bulunurken cenaze sahiplerinin talebi kadar tabure gönderdik.  Bu çalışmalarımıza yeni dönemde Gasilhane Projemizi eklemek istiyoruz. 50+1 projelerimizden olan Gasilhane, ücretsiz yıkama ve bekletme hizmeti sunacak.  Altyapı ve üstyapı gibi çalışmalarımızın yanı sıra sosyal konularda da halkımıza en güzel hizmetleri sunmak istiyoruz.

“Toprağa Dokunan, Üretmenin Mutluluğunu Tadan Çocuklarımızın Geleceğimize Büyük Katkılar Sunacağına İnanıyorum”

Önümüzde ki dönem için çocuklarımızın gelişimize, eğitim öğretimine katkıda bulunabilecek birçok proje hazırladık. Çocuklarımız toprağa bassın istiyoruz. Çocuklarımız serbest zamanlarını teknolojik ürünlerle değerlendirsin istemiyoruz. Üreten ülkenin kalkınabileceği, Türkiye topraklarının verimi ve bereketini çocuklarımıza öğretebilmek amacıyla hazırladığımız proje kapsamında çocuk tarım bahçesi kuracağız. Toprağa dokunan, üretmenin mutluluğunu tadan çocuklarımızın geleceğimize büyük katkılar sunacağına inanıyorum.  Bir diğer projemizde Bartın Belediyesi Geleneksel Türk Sporları Merkezi ile Geleneksel Çocuk Oyunları Merkezi projemiz. Bu projemizi de belediyemize ait Potbaşı Mevkii’nde bulunan 40.000 m2’lik alan üzerine de hayata geçireceğiz. Ata sporlarımızı yaşatmak, çocuklarımıza, gençlerimize aktarmak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatlarından geri kalan serbest zamanlarında geleneksel çocuk oyunlarını oynamaları, gün geçtikçe hızla gelişen teknolojiden bir nebze de olsa ayrı kalarak, çocukluklarını yaşayabilmelerini arzulamaktayız. Allah nasip eder, vatandaşlarımız teveccüh buyurursa üretken belediyecilik anlayışımızla hizmet vermeye devam etmek istiyoruz” dedi.