Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ile birlikte Bartın Belediyesi Spor Kulübü Güreş Kulübü antrenmanını ziyaret etti.

Ziyarette güreşçilerin antrenmanını izleyen Başkan Cemal Akın Antrenman sonrasında güreşçilere çeşitli spor ekipmanları hediye etti. Bartın Belediyesi Spor Kulübü Güreş Kulübü antrenörleri ile bir süre sohbet eden Akın, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın” 2010 yılında kurmuş olduğumuz Bartın Belediyesi Güreş Kulübümüzde bugüne kadar 217 sporcuya güreş eğitimi verdik.  Eğitim alan sporcu kardeşlerimizden 13 tanesi milli takıma yükselmeye hak kazandı. Ayrıca 17 kardeşimiz güreş eğitimine almaya hak kazanırken, 13 kardeşimiz ise Beden Eğitimi Yüksek Okuluna yerleşti. Ayrıca 11 güreşçimizi başka takımlar transfer etti. Eğitimlerimize 2020 yılında ise 129 güreşçimizle  devam etmekteyiz. Kurulduğu günden buyana birçok başarı kazanan Bartın Belediyesi Spor Kulübü Güreş Kulübü 2020 yılında katıldığı Sakarya ve Sinop’ta düzenlenen yarışmalarda çeşitli kategorilerde derece elde ettiler. Antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.