Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen çelenk sunma, yürüyüş ve yemek programların katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü programları çelenk sunma programı ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikte Türkiye Sakatlar Derneği ve Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği (BOED-DER) tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında daha sonra “Engelsiz Bir Hayat İçin” yürüyüş gerçekleştirildi. Katılımcılar Cumhuriyet Meydanı’ndan Belediye Sosyal Tesislerine kadar yürüyerek farkındalık oluşturdu. Program daha sonra Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliklerle devam etti.İlk olarak Bartın Belediyesi tarafından engelli bireyler ve ailelerine öğlen yemeği ikram edildi. Ardından ise Bartın Belediyesi Ritim Grubunun gösterisi, Bartın Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi, Bartın Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünden hizmet alan engelli bireylerin dans ve spor gösterisi gerçekleştirildi. Programlar son olarak programa katılan çocuklar ve engelli bireylere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli tarafından yüz boyaması yapılması, balon, çiçek gibi hediyelerin dağıtılması ile sona erdi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Bartın Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın önemsiyor onların hayatını kolaylaştırmak adına birçok çalışma yürütüyoruz.   Hayata geçirdiğimiz tüm çalışmaları engelli vatandaşlarımızda rahatça istifade edebileceği şekilde tasarlıyoruz. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu gerçeği ile çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını mutlulukla, huzurlu ve sağlıklı ortamlarda sürdürebilmeleri tüm insanların sorumluluğudur. Bizlerde bu sorumluluğun farkındayız ve her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Aynı dünyayı, aynı şehri ve aynı hayatı paylaştığımız engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında ve emirlerine amade olduğumuzu bilmelerini istiyorum”  dedi.