Bartın Belediyesi COVID-19 salgın tehdidine karşı önlemler almaya devam ederek, kent genelinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına yoğun bir şekilde sürdürüyor.

COVID-19 salgın tehdidine karşı Bartın Belediyesine bağlı ekipler tarafından verilen mücadele her geçen gün artarak devam ediyor. Şehrin dört bir yanında dezenfekte çalışmaları yapılırken çalışmaları Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç yanından takip ediyor.

Konu ile ilgili açıklamasında “COVID-19 salgın tehdidine karşı almış olduğumuz önlemleri her geçen gün artırıyoruz. 21 Mart 2020 Tarih ve 7 Sayılı İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi kararı gereğince, park ve mesire alanlarının (Covid19) virüsünün yayılma tehlikesine istinaden geçici süre ile kapatılması kararı alınmıştı. Alınan karar gereği sorumluluk sahamızda bulunan parklarımızı kapatarak, güvenlik bantları çekerek uyarıcı afişleri astık. Ayrıca İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz Gölbucağı ve Tuna Mahallesi’nde Orduyeri Mahallesi ve bağlı sokaklarında dezenfektan ile yol yıkama çalışması yaparken,  Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz sitelerin içlerinde ULV makinası ile dış ortamda bulunabilecek virüsleri yok etmek için çalışma gerçekleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ise Karaköy Mahallesi Zeybekler Sokak, Kadıoğlu Sokak ve Türbeyolu Caddesinde bulunan çöp konteynerlerini dezenfektan ile yıkayarak hijyenik hale getirdi.  Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar kadar vatandaşlarımızın da bu süreç çok dikkatli olmaları gerekiyor. Halkımızda gerekmediği sürece dışarıya çıkmamalarını,  hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.