Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü organizasyonu ile gerçekleşen ” Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Çalıştayı ” için ilimize gelen konuklarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Oba Restaurant’da gerçekleşen programa Amerika, Hollanda ve Almanya ‘dan konukların yanı sıra  Türkiye ‘nin farklı üniversitelerinden  gelen 150 katılımcı katıldı. Programda Tübitak tarafından desteklenen Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü organizasyonu ile gerçekleşen “Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Çalıştayı ” na vermiş olduğu desteklerinden ötürü Başkan Cemal Akın’a Prof.Dr. Sebahat Açıksöz ve Doç Dr Mustafa Artar tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Programda konuşma yapan Başkan Cemal Akın,” Böylesine güzel bir çalıştayın ilimizde yapılması bizleri çok mutlu etti. Bildiğiniz gibi şehir peyzajları her geçen gün daha da önemini arttırmakta. Bartın Belediyesi olarak bizlerde projelerimize bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Hayat geçirdiğimiz Gazhane Kültür Parkı projemiz yapmış olduğumuz peyzaj çalışmalarına güzel bir örnek. Kentsel Tasarım Ödüllü alan parkımız içerisinde güzel kentimize ait, mimari doku örnekleri ve tarihi doneleri bulunduruyor. Çeşitli bitki ve ağaçlarla güzelleştirdiğimiz bu parkımız hizmete açıldığı ilk günden bugüne yerli ve yabancı konuklar tarafından büyük beğeni kazanıyor. Bu çalışmalarının sayısını önümüzde ki yıllarda artırmak istiyoruz. Ayrıca ilimize değer katacak her çalışmanın da yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu güzel çalıştayın ilimizde gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.