Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Muharrem Ayı münasebetiyle Orduyeri Cami Yaşatma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen aşure ikramı etkinliğine katıldı.

Orduyeri Mahallesi Camii önünde düzenlenen programda Başkan Cemal Akın vatandaşlarla sohbet edip Muharrem Ayı’nı kutladı. Başkan Akın, programın ardından Orduyeri Mahallesi Muhtarı İrfan Sağlam’ı muhtarlık ofisinde ziyaret etti. Mahallede yapılacak olan belediye çalışmalarının konuşulduğu ziyaretin sonunda Başkan Cemal Akın Sağlam’a çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Akın Konuyla İlgili Açıklamasında “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar özel günlerde de her zaman halkımızla iç içe olduk.  Bu sebeple her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem Ayı’nda, Aşure günü dolayısıyla gerek mahallelerimizde düzenlenen etkinliklerle gerekse belediyemizin etkinliklerinde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu bağlamda bu gün Orduyeri Mahallemizdeydik. Manevi duyguların en üst seviyelerde yaşandığı bu günler birlik beraberlik duygularının da pekiştirmesi anlamında bizler için çok büyük önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle içinde bulunduğumuz ay ve aşure gününün tüm İslam alemi ve değerli halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.