Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Valisi Sinan Güner ile Mekansal Adres Kayıt Sistemi(MAKS) Türkiye Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

İzmir’de düzenlenen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılım gösterdiği toplantıda Mekansal Adres Kayıt Sistemi hakkında detaylı bilgiler verildi.

Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Adres, yapı belgeleri ve TAKBİS entegrasyonu ile denetimine, kent ve e-belediye sistemlerinin geliştirilmesine, ulaşım hizmetleri ve teknik altyapının etkin planlanması ve süratle yerine getirilmesine, eğitim, sosyal donatı, huzurevi gibi sosyal ve kültürel tesislerin doğru planlanmasına ve istatistiksel analizlerin yapılmasına fayda sağlayan Mekansal Adres Kayıt Sistemi yerel yönetimler için çok önemli ve faydalı bir sistem olup bu sistemi kullanan 28 il içinde Bartın’da bulunmaktadır. Bu çerçevede de Sayın Valimiz Sinan Güner ile Mekansal Adres Kayıt Sistemi(MAKS)’nin İzmir’de gerçekleşen Türkiye Tanıtım Toplantısı’na katılarak bilgiler aldık.” dedi.