Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılarak, teşkilat üyeleri ile birlikte fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıda konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ” Göreve başladığımız tarihten itibaren halkımızla kol kola girerek çok önemli çalışmalara imza attık. Göreve başladığımız 2009 yılında 3 ana konu üzerinde yoğunlaştık.  Bunlar ilimizdeki hava kirliliği sorunu, kullanım suyunun yetersizliği ve bulanıklığı sorunu ile Bartın Irmağı’na akan kanalizasyon sorunuydu. Allah bizlere bu sorunları çözmeyi nasip etti. Daha birçok projeyi Bartın’ımıza kazandırmayı başardık. Her geçen gün büyüyen ilimizde belediyemizin sorumlulukları artmakta 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için hazırlamış olduğumuz 50+1 projemizle halkımıza yeni dönemde hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Başkan Akın, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kutsal toprakların aziz şehitlerimiz ve kahraman atalarımızdan bizlere miras kaldığı şuur ve bilinciyle mirasımıza ve emanetimize sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz. Bizler yokluklar içinde destanlar yazan bir milletin çocuklarıyız. Miras aldığımız bu toprakların bugünün ve yarınlarının daha huzurlu, mutlu ve güvenle yaşanan vatan parçası olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bartın Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu başkomutanımız büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret ettiği Muasır Medeniyetler seviyesine ulaşmanın yolunun çalışmaktan geçtiğini biliyoruz ve Kurtuluş Savaşı veriyormuş gibi çalışarak çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini güven altına almaya çalışıyoruz. Gelecek nesillerden beklentimiz ailesine, vatanına, bayrağına sahip çıkmalarıdır. Arkamızda “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyen nesiller bırakırsak bundan onur ve gurur duyarız. Bu duygularla bugün gerçekleştirilen bu güzel toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, ülkemizin sigortası Milliyetçi Hareket Partimizin başarılarının kat kat artarak devam etmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Hepinizi bir kez daha sevgiyle saygıyla selamlıyorum dedi.