Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, il merkezinde Covid-­19 tedbirleri kapsamında ‘sağlık için hepimiz için’ mottosuyla Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen denetimlere katıldı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında Covid-­19 tedbirleri kapsamında Sanayi Sitesi’nde esnaf ve vatandaşlarda sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi. ‘Sağlık için hepimiz için’ mottosuyla gerçekleştirilen denetimlere Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Zabıta Müdürü Mustafa Tokay, Bartın Marangozlar Mobilyacılar Çekiciler İnşaatçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ali Ağartan, Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Aksu, Zabıta Müdürlüğü ekipleri katıldı.

“Tedbir kurallarına uyalım”

Sosyal mesafe, hijyen, maske ve Covid 19 tedbirleri afişi denetimi sırasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Akın, salgın sürecinde tedbir kurallarının önemi ile ilgili bilgiler vererek, vatandaşlara ve esnaflara maske takmaları konusunda uyarılarda bulundu. Denetimlerle ilgili açıklamasında Başkan Akın; “Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için tüm ilimizde İçişleri Bakanlığımızın genelgesi çerçevesinde ‘sağlık için hepimiz için” sloganı çerçevesinde denetimler gerçekleştirildi. Kent merkezinde yapılan bu denetimlere katılarak maske, sosyal mesafe ve uyarıcı levhaların denetimlerini yaptık. Vatandaşlarımıza ve esnaflarıma tedbir kurallarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Ancak yaptığımız tüm uyarılara rağmen ısrarla kurallara uymayan esnaf ve vatandaşlarımızla ilgili gerekli işlemi yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu denetimler tüm vatandaşlarımızın sağlığını korumaya yönelik çalışmalardır.  Bu zorlu süreci tedbir kurallarına uyarak atlatabiliriz. O nedenle tüm vatandaşlarımızı maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Sağlıklı günler diliyorum” dedi.