Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri 192 bin metre karelik alanda İmar Kanunun 18. maddesinin uygulandığı Kemerköprü Mahallesi 891. Sokak’ta yeni yağmursuyu hattı yapmak üzere çalışma başlattı.

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri 192 bin metre karelik alanda İmar Kanunun 18. maddesinin uygulandığı Kemerköprü Mahallesi 891. Sokağa 600’lük beton borularla 200 metre uzunluğunda yeni yağmursuyu hattı oluşturmak üzere çalışma başlattı. Çalışmaları yerinde inceleyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Su ve Kanalizasyon Müdürü Emre Önder’den bilgiler aldı.

Yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Başkan Cemal Akın,” İmar Kanunun 18. maddesinin uygulandığı Kemerköprü Mahallesi 891. Sokak’ta altyapı ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yeni yerleşim alanlarının oluştuğu bu bölgede 600’lük beton borularla yeni bir yağmursuyu hattı oluşturuyoruz. 200 metrelik alanda gerçekleştireceğimiz bu çalışma ile uzun süreli veya aniden bastıran şiddetli yağışlar sonrasında oluşabilecek yaka selleri ve taşkınlara karşı önlem almış olacağız. Çalışmalarımızı kısa bir süre içinde tamamlayacağız. Görev alan tüm personelimize işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.