Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ilimizde görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Kaf Konak’da gerçekleşen programa basın mensupları büyük ilgi gösterdi. Programda masaları tek tek dolaşan Başkan Cemal Akın, basın mensupları ile sohbet ederek 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını kutladı.

Programda konuşma yapan Başkan Cemal Akın,” 24 Temmuz sansürün 112. yılında burada beraber olalım arzu ettik. Bugün burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Hep beraber Bartın’ımıza hizmet ediyoruz. Yerel yönetim anlamında da devletin büyükleri Sayın Vali Bey başta olmak üzere kurum ve kuruluşlar yerelde hizmet vermeye çalışıyoruz. Verdiğimiz sözleri yavaş yavaş yapıyoruz. 2019 Nisan ayında verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Geçtiğimiz günlerde Gasilhane’nin temelini attık. Cenaze hizmetlerinde her şeyini yapıyoruz ama yıkama işini de biz yapalım istedik. 5-6 ay içerisinde bitecek. Bir diğer projemiz olan Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi içinde start verdik. Necmi Balık başkanımız ihaleyi alan firma ve yetkili arkadaşlarla toplantı gerçekleştirdi. En geç̧ 1 yıl içerisinde güzel bir müze ortaya çıkacağını düşünüyorum. Şehitlerimizi unutmamak anlamında bu vatanın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü̈ unutmamak anlamında bu müzeyi Bartın’a kazandırmak istiyoruz. Bir diğer projemiz ise Çağlayan Rekreasyonu. Ağustos ayının ikinci haftasında inşallah orayı faaliyete geçireceğiz. Yalı’daki Taşevi de emekliler evi şeklinde düzenliyoruz. Arka tarafında da 80m2’lik camlı bir teras yaptık. Hemen altında ise eski iskeleyi ortaya çıkardık. Gemi, öküz arabası gibi emtialar koyduk. İnkumu’na Mavi Bayrak alıyoruz. Konuyla ilgili Bakanlıkla görüştük, hakkettiğimizi ifade ettiler. Ama fiziki anlamda yapmamız gerekenler var. Kumsalda yapılacak olan çalışmaları şu anda arkadaşlarımız görüşüyorlar. İnkumu artık bizim Mavi Bayraklı sahilimiz olacak. Bunun en büyük sebebi de orada gerçekleştirdiğimiz paket arıtma sistemidir. Artık oradaki kanalizasyonlar doğrudan denize gitmiyor. Bartın’da aynı şekilde ırmağa ve dolayısıyla denize kanalizasyon akmıyor. Münferiden gördüğümüz gözden kaçanlar varsa da hemen duruma el koyup onu kanalizasyon hattına bağlıyoruz. Yine Irmak Islah Projesi var. Bu projede belediye olarak yer teslimi görevimiz var. Yer teslimi ile ilgili DSİ’ye yer teslimini yaptık. Artık sürece girdi. Bu proje gerçekleştiğinde temiz bir ırmakla güzel bir ıslah ile Bartın daha da güzelleşecektir. Bartın’ın değerine değer katacaktır” dedi.

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Cemal Akın katılımları için tüm basın mensuplarına teşekkür etti.