Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  kahvaltıda bir araya geldiği Akmercan Doğalgaz, Başkent Enerjisa, Türk Telekom Temsilcileri, Fen işleri ve Su İşleri ve Taşeron Firma Yetkilileri ile 2019 yatırım programı ile ilgili istişarelerde bulundu.

Gazhane Kültür Parkı’nda gerçekleşen programda Akmercan Doğalgaz, Başkent Enerjisa, Türk Telekom Temsilcileri, Fen işleri ve Su İşleri ve Taşeron Firma Yetkililerin yanı sıra çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr Sefer Aycan, Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz ve  Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Adayı Ekrem Düzgün katıldı.

Akın, “Memleketimiz İçin Yapacağımız Daha Çok İş Var”

Programda konuşma yapan Başkan Cemal Akın,” Bartın’da tarihinde yapılmamış çalışmalar yapma fırsatı bizlere nasip oldu. Atıksu arıtma tesisi gibi, doğalgaz gibi, alternatif su hattı ve birçok noktada şebeke hatlarının yenilenmesi gibi çalışmaların yapılması görev süremizde özverili çalışmalarımızla nasip oldu. Bunların yanında çok geniş kapsamlı üst yapı çalışmalarına imza attık. Sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle de vatandaşlarımızın görmedikleri yerleri gösterdiğimizi, yaşama fırsatı bulamadıkları duyguları yaşattığımızı düşünüyorum. Alt yapı çalışmaları ilimizin gelişmesi, yaşam kalitesinin artırılması adına çok önemliydi. Sizlerin de destekleri ile alt yapıda yaşanan sorunları ortadan kaldırdık. Irmağımızı kanalizasyon ve atık sudan, havamızı kirlilikten kurtardık. Tabi bu işleri yapmak öyle kolay alınabilecek kararlarla başarılacak işler değil. Bir şehre doğalgaz gelmesi demek, 400 kilometreden fazla yol, 600 kilometreden fazla kaldırım demek. Allah’ın izniyle halkımıza hizmet aşkı ile çıktığımız yolu alnımızın akıyla tamamladık. Hem doğalgazın abonelere ulaşmasını sağladık, hem yollarımızı ve kaldırımlarımızı yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu süreçte yaptığımız çalışmalara verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse yeni dönemde çok daha güzel çalışmalara imza atacağız. Yeni projelerimizle kentimizin yükselen değerini yerli ve yabancı turistlerimize sunarak yerel ekonomimizin canlanmasını sağlayacağız. Vakit kaybetmeden memleketimiz için yapacağımız daha çok iş var. Allah sağlık sıhhat verdiği sürece, halkımızın da verdiği destekle Bartın’ımızı en iyi yerlere taşıyacağız” dedi.

Programın ardından Başkan Cemal Akın, misafirleri Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr Sefer Aycan, Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz ve Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Adayı Ekrem Düzgün ile bir süre sohbet etti.