Son 10 yılda Yukarı Çarşı ile Kemerköprü arasında 26 özel otoparka ruhsat vererek 1500 araçlık açık otopark kapasitesi oluşturan Bartın Belediyesi, Katlı Otopark projesi ile Bartın’da bir ilki gerçekleştirecek.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 50+1 projeleri arasında bulunan Katlı Otopark Projesi Aşağı Konak Caddesi’nde Bartın Belediyesi’ne ait alanda gerçekleştirilecek.
Proje hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ilimizde ki nüfusun ve araç sayısının artması ile trafik sorunu başladı. Bartın merkezinde 52 bin araç olduğu biliniyor. Bunun dışında Öğrenci ve her gün ilimize şehir dışından ve köylerden gelen vatandaşlarımızla birlikte nüfusumuz 100 civarına kadar çıkıyor. Oluşan bu trafik sorununun önüne geçebilmek için şehrimize 3’e ayıran Bartın Irmağı’na yeni imar planında 4 yaya 11 araç olmak üzere 15 köprü koyduk. Bu köprülerden bir tanesi olan Bartın Irmağı (TOKİ) Köprüsü’nün temeli atıldı. Diğer köprü planlarımız ise Boğaz – Liman, Topluca – Gürgenpınarı, TOKİ – Küçük Sanayi Sitesi, Eski Mezbahane Yanı – Orduyeri, Fatih İlköğretim – Kanlıırmak, Çağlayan – Tuna, Kemerköprü – Tabakhane Sokak, Öğretmenevi – Taşköprü Sokak, Şiremirçavuş – Karaköy, Gecen – Ağdacı, Terminal Mevkii – Kutlubeydemirci, Yalı1 – Kaynarca, Yalı2 – Kaynarca, Belediye Sosyal Tesisleri – Kemer Meydanı, Fidanlık – Kız Meslek Lisesi şeklinde. Bu köprülerin yol ağları hazır. Köprülerin yapılması ile  trafik sorununun rahatlayacağı düşüncesindeyim. Bununda dışında şehir içinde ki araç parkı sorununda önüne geçebilme adına bugüne kadar Yukarı Çarşı ile Kemerköprü arasında 26 özel otoparka ruhsat vererek 1500 araçlık açık otopark kapasitesi oluşturduk. Önümüzde ki dönem de ise Bartın’da bir ilki gerçekleştirerek Aşağı Konak Caddesi üzerinde belediyemize ait alanda Katlı Otopark Projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Daha çok araç alabilmesi için asansör sistemi ile yapılacak katlı otopark, Bartın’da bir ilk olacak. Yeni imar planında gerekli düzenlemelerin tamamlanması ile bu projeyi mutlaka şehrimize kazandırmalıyız. Allah nasip ederse siz değerli halkımız da teveccüh buyurursa yeni dönemde de uzun yıllar hizmet verecek projeleri halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.