Bartın’lı Şair Tarık Çıtak Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın, şair Tarık Çıtak’a ziyareti ve anlamlı hediyesi için teşekkür etti.

Sözlerini Bartın’lı Şair Tarık Çıtka’ın yazıp Bartın Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Levent Özger tarafından mahur fantezi olarak marş stilinde bestelenen “Bartın Sevdası” adlı şarkı, koronun 17 Mart 2019 Pazar akşamı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek 30.yıl konserinde ilk kez seslendirilecek.

Konserin en büyük sürprizlerinin başında gelen şarkının notasını Belediye Başkanı Cemal Akın’a takdim eden Tarık Çıtak, “Sayın Başkanım, Bartınımızın bir sürü türküsü vardı ama Bartın’ı anlatan bir şarkısı yoktu. Siz de bu eksiklikten dem vurup, bizden hep bir Bartın şarkısı talep etmiştiniz. Nihayet şefimiz Levent Özger’in güzel nağmelerinde hayat bulan, sözlerini yazdığım  “Bartın Sevdası” ile güzel şehrimizin artık güzel bir şarkısı oldu. Hatta bu şarkı birçok şehrin şarkısından daha güzel oldu” dedi.

Belediye Başkanı Cemal Akın’da bu şarkının başkanlık yaşamında aldığı en güzel hediyelerden birisi olduğunu belirterek, söz yazarı Tarık Çıtak ve bestekarı Levent Özger’e teşekkür etti.

BARTIN SEVDASI

Amasra’da doğan güne, İnkumu’nda açan güle

Mogada’da esen yele, ben Bartın’a sevdalıyım

 

Suyu güzel, kumu güzel, bağrındaki kulu güzel

Bahçeleri, bağı güzel, ben Bartın’a sevdalıyım

 

Ebu Derda Türbesine, Çağlayan’ın gür sesinde

Köylerinin cümlesine, ben Bartın’a sevdalıyım